برج خنک کن
سانکو > صفحات توسیه شده > مقايسه بين پكينگهاي PVC و پكينگهاي PP

مقايسه بين پكينگهاي PVC و پكينگهاي PP

پكينگهاي از جنس PP براي برج هاي خنك كن بيشترين و بهترين جايگزين براي پکینگ های PVC مي باشد و در مقايسه با PVC از مزاياي متعدد و بالايي در زمينه كاركرد در برجهاي خنك كن برخوردار مي باشد. از آنجمله مي توان به موارد زير اشاره كرد:
 1. مقاومت حرارتي در سيستمهاي خنك كن هميشه اين احتمال وجود دارد كه بخاطر پيش آمدن حوادثي در حين كار احتمال تماس آب داغ با سطح پكينگها وجود خواه داشت. بيشتر وقتها ممكن است بدلايلي ناگهان شاهد ريزش آب داغ روي سطح پكينگها باشيم. پكينگهاي PP توليد ما مي تواند در شرايط كوتاه مدت تا دماي 80 درجه سانتيگراد را تحمل كند و در صورت نياز به دماي بالا ما قابليت توليد پكينگهايي تا دماي120درجه سانتيگراد را نيز دارا مي باشيم. اين در حالي است كه دماي كاركرد پكينگهاي PVC در كوتاه مدت مي تواند حداكثر تا دماي 60 درجه سانتيگراد باشد و دماي بالاتر از 60درجه سانتيگراد مي تواند پكينگها را دفرمه نمايد.که با توجه به شرايط دمايي و سخت مناطق جنوب استفاده از قطره گير و پکينگهاي با دماي بالاتر به دليل داشتن طول عمر بالا تر و عدم هزينه هاي ثانويه بهتر به نظر مي رسد .
 2. بازگشت به حالت اوليه (Recovery)روش مرسوم و تجاري ساخت فيلمهاي PVC بدين صورت است كه به فيلمهاي صاف دوباره حرارت داده مي شود و توسط فشار و حرارت و قالبهاي مخصوص سطح آنها را شيار دار كرد و شكل مي دهند اين موضوع بخاطر اينكه فيلمها دوباره حرارت مي بينند و شكل مي گيرند باعث تضعيف ساختار مولكولي پليمر گشته و همچنين اين مشكل هميشه وجود دارد كه با اندك حرارتي فيلمها دوباره به شكل اوليه كه فيلمهاي صاف هستند برگردند. كافي است با اندك حرارت نور خورشيد در روزهاي گرم تابستان شاهد آن باشيم كه فيلمها دفرمه و نهايتا پكينگ شكل و حالت خود را از دست بدهد.كه به اين حالت بازگشت به حالت اوليه يا Recovery مي گويند.
  اما در تكنولوژي خاص توليد پكينگهاي PP اين مشكل وجود ندارد چون فيلمهاي شكل داده شده مستقيما از مواد مذاب بدست مي آيد و فيلمها دوبار حرارت نمي بينند و اين باعث عدم دفرمه شدن و همچنين عدم ايجاد تنش در ساختار پليمر مي شود و باعث مي شود پليمر داراي طول عمر بالايي باشد در اثر كاركرد در دماهاي بالا و يا شرايط سخت و گرم جوي از بين نرود.
 3. تكنولوژي اتصال (جوش) ما توانسته ايم كه از فناوري جوش در توليد پكينگ استفاده نماييم و استفاده از چسب را بطور كامل حذف نماييم. با روش جديد ما فيلمها در يكديگر ذوب مي شوند و بسته به نوع پكينگها تا 23000 (بيست و سه هزار ) نقطه در هر متر مكعب مي تواند اتصال وجود داشته باشد. و نهايتا يك اتصال عالي بدون چسب مي توانيم داشته باشيم.
  اين موضوع نه تنها يك ارزش از لحاظ حفظ محيط زيست مي تواند باشد بلكه اين اطمينان را مي دهد كه هيچ نقطه آزاد و رهايي در ساختمان پكينگ وجود نخواهد داشت و از هيچ حلالي جهت اتصال استفاده نمي شود. تحمل و قابليت اتصال جوش در حدي مي باشد كه هر متر مربع از سطح آن مي تواند60 تن بار مرده را در دراز مدت تحمل نمايد .كه اين توسط استاندارهاي مختلف از جمله (استانداردTUV و غيره) تاييد شده است. جوشي بودن قطره گير و پکينگ ها با عث مي شود که در اثر انبساط و انقباض سطوح مختلف پکينگها، سطوح جاي بازي روي هم داشته باشند و از ترک خوردن و ايجاد تنش و باز شدن چسبها و تاب خوردن جلوگيري شود.
 4. مقاومت در برابر اشعه U.V پکينگهاي PP داراي مقاومت عالي بالا در برابر اشعه U.Vهستند و در دراز مدت ترد و شکننده نمي شوند. در صورتيكه پكينگهاي PVC بسرعت خاصيت آنتي U.V بودن خود را از دست مي دهند و با كوچكترين فشار فيزيكي كاملا خرد شده و اين خرد شدن پكينگها در نهايت صدمات زيادي به مبدلها وارد خواهد كرد.
 5. بهينه بودن توزيع ضخامت در فيلمهاي توليد شده PP داراي ضخامت بيشتر نزديك به 50% در ابتدا ، ميانه و انتها مي باشند كه باعث مي شود در نقاط اتصال ورقها به يكديگر داراي مقاومت بالايي باشند و ما استحكام بالايي را شاهد باشيم و با اين روش ما مقاومت بالايي را در لبه هاي بالا و پايين بلوك هاي پكينگ شاهد خواهيم بود. و اين موضوع باعث مي شود كه مقاومت بسيار بالايي در برابر خوردگي و فرسايش در پكينگها بوجود آيد. چيزي كه در PVC بسيار ضعيف و ناچيز است.
 6. قطره گير و پکينگهاي PP داراي مقاومت در برابر شعله آتش مي باشند در صورتيکه قطره گير و پکينگهاي PVC بخاطر داشتن پايه وينيلي و کلرايد و داشتن سطوح آغشته به چسب که تقريبا " تمامي سطح قطره گير و پکينگهاي را مي گيرد فوق العاده آتشگير مي باشند و در هنگام سوختن دود و گاز سمي که باعث مسوميت مي شود ايجاد مي نمايند.
 7. كمترين افت فشار جهت هواي خروجي، در نتيجه تلفات توان الكترو موتور و سيستم به پايين ترين مقدار خواهد رسيد.
 8. قطره گير و پکينگهايPP به خاطر داشتن مقاومت بالاي ورقه هاي پليمريPP اين اجازه را مي دهد که به راحتي بتوان با فشار زياد آب سطح آنها را بدون صدمه ديدگي ساير قطعات تميز کرد . اين قابليت منحصر بفرد پكينگهاي PP باعث افزايش طول عمر پكينگها و بالا رفتن بهره وري سيستم مي شود زيرا در صورتيكه گرفتگي احتمالي و يا جلبك باعث بسته شدن كانالها گردد به راحتي ميتوان پكينگهاي داخل برج را تخليه كرد و با فشار هوا و يا آب آنها را شستشو داد و دوباره از نو نصب كرد ولي در پكينگهاي PVC پس از چيدن پكينگها ديگر به هيچ عنوان قادر به جابجايي و يا شستن پكينگها نخواهيم بود و با كوچكترين جابجايي و فشار فيزيكي پكينگها از بين خواهند رفت.
 9. كمترين احتمال صدمه ديدن در هنگام نصب و جابجايي كه در نتيجه استفاده از مواد مرغوب مي باشد.
 10. همچنين بخاطر رعايت مسائل زيست محيطي نيز PP داراي شرايط بهتري جهت بازگشت به طبيعت مي باشد و عاري از مواد سمي است. ( هالوژن ها و فلزات سنگين )
 11. در قطره گير و پکينگهايPP جهت اتصال سطوح به يکديگر از هيچگونه حلالي استفاده نمي شود .
 12. بعلت نداشتن ذرات ريز هيچگونه بحث سايش و پوسيدگي در اين پکينگها وجود ندارد .
 13. کمترين خطر در هنگام نصب و اجراي پروژه به خاطر عدم استفاده از حلال جهت اتصال سطوح به يکديگر.
 14. بخاطر داشتن دانسيته کمتر باعث مي شود تا ساپورتها و ديواره هاي برج بتوانند نازکتر ساخته شوند و فشار كمتري به سازه وارد شود.
 15. داراي مقاومت بيشتري در برابر مواد شيميايي نسبت به PVC هستند.
 16. محصولات PP همچنين براي مصارف آب آشاميدني نيز تاييد شده اند.
 17. ساده – بي عيب و بدون درد سر
آدرس صفحه: http://www.coolingtowers.ir/misc/ppvspvc.aspx
تاریخ چاپ: 1/23/2018 9:15:04 AM
حق كپی © صنایع آبزیان نیل پارس. تمامی حقوق محفوظ است.
لطفا کمی صبر کنید...